Spread the love

Dcera Mileny Dvorské;- Nejstarší Julii Dvorské bylo asi pět let, když její matka Milena Dvorská a její milenec Jan Dvorsk (jeho rodné jméno) alias Parsifal Imanuel s dětmi odešli. Milena Dvorská o její existenci řadu let nevěděla a dcera s ní komunikovala pouze jednou. Rozvíjející se rodina Dvorskových (Lucie a Parsifal měli osm dětí) byla rozptýlena po celé Evropě a Dvorskova rodina byla skryta před Dvorskou, která většinu svých vnoučat nikdy neviděla.

Dcera Mileny Dvorské
Dcera Mileny Dvorské

Mileně Dvorské byla po absolvování lékařské fakulty nabídnuta role Maruky v pohádce Byl jednou jeden král od Jana Wericha (75). Příležitost odmítla, protože si nemyslela, že by z ní byla hezká zdravotní sestra. V roce 1956 vyměnila kabát své sestry za stipendium na DAMU, kam byla přijata i přes to, že jí chyběla maturita.

Anděl v horách byl dalším filmem, který v době tohoto rozhovoru dokončila. Její reputace se rozvíjela a krátce po absolutoriu jí byla nabídnuta role v Divadle EF Buriana. Pokračovala tam až do roku 1991 s malou přestávkou. Její soukromý život však byl jako z pohádky.

Milena Dvorská (71 let) se právě teď musí obracet v hrobě! Vypadá to, že chlap, který unesl její milovanou dceru Lucii (48) a odvezl ji za oceán jako hlavu smrtícího kultu, je zpátky ve městě. Po zásahu kontroverzní právničky Kláry Veselé-Samkové bylo zastaveno stíhání rodiny za nepřihlášení dětí do školy.

Milenu Dvorskou a její dceru Lucii oddělil bývalý guru extrémní skupiny Parsifal Imanuel, který byl nakonec zodpovědný za jejich smrt. Po návratu do médií se nevyjadřuje a místo toho se ve všech svých potřebách podřizuje svému manželovi bez práce.

Dcera Mileny Dvorské
Dcera Mileny Dvorské

Je dobré být zpátky ve své posteli. To, že tady všichni i po těch letech mluví česky, mě nepřestává udivovat. Je to však příjemné překvapení. „Předchozí osvícený šéf kultu se podle webu Lidovky.cz vyjádřil.

Milena Dvorská je nejvíce spjata s rolí Maruky, milé a upřímné hrdinky filmové pohádky Byl jednou jeden král, kterou ztvárnila ve stejném roce. S Janem Werichem vedla památný rozhovor, ve kterém mu neodolatelně odpověděla, že ho miluje jako sůl. Werich Dvorskou do role osobně navrhl poté, co se s ní setkal v jejím rodném městě Prostjově, kde účinkoval v putovní hře. Dvorská je sladká brunetka s nádherně modrýma očima, kterou pro roli doporučil sám Werich.

Žádost o autogram přišla od 15letého středoškolského studenta medicíny, který šel po představení do jeho šatny, aby ho v tuto chvíli požádal o podpis. Netrvalo dlouho a Wericha zaujala její krása a později prohlásil, že je to herečka s těmi nejkrásnějšími očima, jaké kdy viděl.

Poslouchej, nechceš být hvězdou ve filmu, že ne? “řekl o ní. Milena zprávu přivítala srdečným přikývnutím. Werich napsal její jméno a adresu na kus papíru, ale špatně je umístil. Měl štěstí, že si jméno vybavil. Ředitelům se podařilo najít slečnu a pozvat ji na zkoušku.

Dcera Mileny Dvorské
Dcera Mileny Dvorské

Ještě během vysokoškolského studia se Dvorská seznámila s bulharským studentem pod vedením Orfea Cokova. Byla to pětiletá intenzivní romance plná vášně. Milena otěhotněla v důsledku jeho vztahu s ní, ale Cokov se po ukončení studií rozhodl vrátit do Bulharska. Mladá herečka si nebyla jistá, jak svou dceru sama uživí, a navíc chtěla pokračovat v herecké kariéře… a tak našla řešení velkého dilematu: co s nechtěným dítětem.

By Waffle

%d bloggers like this: