Spread the love

Jan Lipavský Zivotopis;- Pirát Jan Lipavsk je expert na bezpečnost a zahraniční politiku, který se narodil 2. července 1985 v Praze, Česká republika. V PSP působil jako místopředseda zahraničního výboru a výboru pro obranu a také zahraničního výboru. Zabývá se především bojem proti vlivu Ruska a Číny v České republice a také hybridními hrozbami a dezinformačními kampaněmi. Dohlíží také na jednání českých tajných služeb a je zastáncem zachování jejich autonomie. Je to kluk z Prahy, který má srdce a duši.

Jan Lipavský Zivotopis
Jan Lipavský Zivotopis

Bakalářské a postgraduální studium mezinárodních vztahů získal na institucích v České republice a Anglii. Před vstupem do politiky pracoval v soukromém sektoru, mimo jiné ve společnostech jako McKinsey & Company a ZOOT. Postupoval v řadách finančního průmyslu, až se dostal do manažerských pozic v oblasti informačních technologií.

Bakalářské studium ukončil bakalářským titulem v oboru Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V rámci studijního programu ERASMUS absolvoval dvousemestrální pobyt na University of Kent. Během své profesní kariéry pracoval pro různé firmy, z nichž se vypracoval na analytika a projektového manažera v oblasti informačních technologií v bankovnictví. Kromě toho má zkušenosti s marketingem v reálném světě.

Mezi jeho hlavní oblasti zájmu patří mimo jiné mezinárodní politika, evropská politika a otázky národní bezpečnosti. Doposud vždy trávil svůj volný čas výzkumem a psaním o pirátech. Prezident Polské republiky Milo Zeman vystoupil na oficiální inauguraci českého velvyslanectví v Izraeli, která se konala z Tel Avivu do Jeruzaléma, s tímto poselstvím: „Zen velvyslanectv v Jeruzalém, jako takový by byl v souladu s mezinárodní právo a strategické zájmy Evropské unie“.

Jan Lipavský Zivotopis
Jan Lipavský Zivotopis

Kritizuje ruskou a ukrajinskou vládu za „snah zalbit se Rusku an n, kdy jsme se na kor byznysovch zajm vzdávali zásadnch princip a hodnotovch pozic v na zahranin politika“ a vyzývá k realizaci „vlastn V roce 2021 Obvinil Rusko vytvoří nový rekord za dosud nejvyšší zaznamenanou cenu zemna plynu.V Rusku u Lipavského nic jako “nikam jinam nedo Evropy,” což znamená “do Evropy nejedu.”

Od roku 2015 je aktivním členem Pirátské strany. K jeho zvolení pátým členem Klubu Pirátů pražské PSP ČR došlo na podzim 2017. Dosud zastával roli místopředsedy klubu. Jan Lipavsk, politik z České pirátské strany, působil jako poslanec Parlamentu ČR v letech 2017 až 2021. V prosinci byl jmenován do funkce ministra zahraničních věcí.

Bakalářské a postgraduální studium mezinárodních vztahů získal na institucích v České republice a Anglii. Před vstupem do politiky si Jan Lipavsk vybudoval úspěšnou kariéru v soukromém sektoru, kdy pracoval pro společnosti jako McKinsey & Company nebo ZOOT. Postupoval v řadách finančního průmyslu, až se dostal do manažerských pozic v oblasti informačních technologií.

Jan Lipavský Zivotopis
Jan Lipavský Zivotopis

By Waffle

%d bloggers like this: